Чуднівщина відзначила День пам’яті та примирення та вшанувала ветеранів Другої світової війни

Опубліковано 12-05-2017

Перегляди 459

Чуднівщина відзначила День пам’яті та примирення та вшанувала ветеранів Другої світової війни

З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу наших батьків, дідів, прадідів неможливо.

З нагоди 72-ї річниці перемоги у Другій світовій війні у м.Чуднів, біля Обеліску Слави відбувся урочистий мітинг.

Святкова колона ветеранів війни, Збройних Сил України, учасників АТО, активістів ветеранських організацій, представників різних релігійних конфесій, громадськості, учнівської молоді, працівників установ, організацій на чолі з керівниками міста та району під звуки Миропільського духового оркестру маршем пройшли до святого для кожного чуднівчанина місця – братської могили в парку Слави, аби доземно вклонитися визволителям, подякувати за мирне сьогодення, віддати данину пам’яті колишнім воїнам, партизанам, підпільникам, трудівникам тилу, солдатським вдовам і матерям. Школярі прийшли на захід з портретами своїх дідів та прадідів.

З теплими словами подяки до ветеранів, яких з кожним роком стає все менше, звернулись керівники району: голова райдержадміністрації П.І. Яригін, голова районної ради П.П. Домашенко, міський голова І.Й. Розводовський, голова районної ради ветеранів, дочка учасника бойових дій Другої світової війни Чумак Л.В. Зокрема, П.І. Яригін своїм виступом підкреслив, що один із головних уроків, які дала нам та страшна війна, полягає в тому, що ми будемо непереможними лише тоді, коли об’єднаємо свої зусилля. Ця істина, а також те, що велика Перемога була здобута передусім завдяки великій любові до своєї Батьківщини та непохитній вірі у свій народ, мають стати моральним орієнтиром для кожного з нас, основою для розбудови нашого краю та держави, єднання народу України. Усі виступаючі слова особливої вдячності адресували поколінню, яке до останку віддало себе боротьбі з нацизмом і заплатило за порятунок людства найдорожчим – життям і здоров’ям.

Молодь вітала ветеранів квітами, а аматори районного будинку культури та учні навчальних закладів міста дарували тематичні пісенні композиції.
 
Учасники урочистостей поклали квіти до Обеліска Слави та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих воїнів.

Святкування продовжилось на майдані Рад показовим виступом оркестру духових інструментів смт.Миропіль та святковим концертом аматорських колективів міста. Усі учасники святкових заходів пригощались смачною кашею із польової кухні та гарячим духмяним чаєм з печивом, що надало святу особливого затишку і тепла.

Того ж дня голова районної ради П.П.Домашенко та заступник голови районної ради ветеранів М.С.Шваб відвідали ветеранів Другої світової війни, які не змогли побувати на святкових заходах. Вони привітали їх із славною річницею Перемоги та вручили подарунки.