У Чуднові пройшов 7 шаховий фестиваль "Чуднівська вежа"

Опубліковано 16-05-2017

Перегляди 97

У Чуднові пройшов 7 шаховий фестиваль "Чуднівська вежа"

Цього разу він мав неофіційний статус чемпіонату Житомирщини з блискавичних шахів та рапіду. Змагання проводились з обрахунком міжнародного рейтингу. На відміну від попередніх турнірів, цьогорічний тривав аж три дні і традиційно зібрав шахістів не лише з нашої області, а й різних куточків України, наголошує організатор змагань, керівник шахового гуртка Чуднівського районного будинку школяра Андрій Штукун:

"На змагання приїхало близько 90 учасників з 15 міст та восьми областей: Івано-Франківської, Черкаської, Дніпропетровської, Київської, Чернівецької, Хмельницької, Рівненської та Житомирської".

Відкриті змагання проводились для усіх бажаючих у кількох вікових категоріях – окремо для дітей та дорослих. У перший день фестивалю проходив чемпіонат з блискавичних шахів, коли час на гру для кожного шахіста був обмежений лише п’ятьма хвилинами. Серед дорослих перемогу здобув майстер спорту України з міста Старокостянтинів Олег Поліщук, а серед дітей перше місце посів житомирянин, 8-разовий чемпіон області з шахів Ярослав Новицький:

"Дуже сподобалось грати в бліц. Приємно вражає широка географія учасників турніру. Це були сильні суперники і я дуже старався, щоб їх перемогти. Я приїхав сюди не за призами, а щоб набратись досвіду".

У наступні два дні шахових баталій у Чуднові проводився відкритий чемпіонат Житомирщини з рапіду, переможцем якого серед дорослих став кандидат у майстри спорту з шахів та кандидат математичних наук Сергій Охріменко з Житомира:

"Досить гарний турнір і приємні враження. Організатори спрацювали на найвищому рівні. Я вже був переможцем найпершого турніру "Чуднівська вежа" і цього разу вже вдруге виграв ці змагання".

Серед юнаків до 16 років перемогу в рапіді здобув Дмитро Осадчук із Малина, а в наймолодшій категорії дітей до 10 років перше місце посів чуднівчанин Максим Бойко, котрого в минулому році було визнано у цій віковій групі найсильнішим шахістом області:

"Я дуже радий вперше стати переможцем "Чуднівської вежі" і дякую своїм батькам та тренеру за підтримку. Я мрію стати чемпіоном України та світу з шахів, щоб прославити свою країну і Чуднівський район на світовій арені".

Переможці та призери шахового фестивалю "Чуднівська вежа" нагороджені кубками, грамотами, медалями та грошовими преміями. Ще однією особливістю шахового турніру є безкоштовне частування шахістів солодощами та фірмовою стравою "Книші по-чуднівські". Цю ідею організатори фестивалю та його спонсори запозичили із Нідерландів, де вже понад 70 років в містечку Вейк-ан-Зеє учасників шахових турнірів частують традиційною стравою - гороховим супом